O dziewiątym wydaniu GLAMOUR Unicorn:

To nie są dobre czasy dla nauki, skoro tak wiele osób wierzy w teorie spiskowe o czipach w szczepionkach. To nie są również dobre czasy dla polskiego systemu edukacji, skoro zarządza nim człowiek, który zamiast lekcji tolerancji czy ekologii najchętniej wprowadziłby do programu nauczania zajęcia ze znajomości Biblii dla cnotliwych uczennic. Dlatego w nowym wydaniu Glamour Unicorn zajmujemy się nauką i edukacją, szeroko i z pomocą ekspertów.

O tym, dlaczego tak wiele osób wierzy w teorie wielkich spisków i jak rozmawiać z antyszczepionkowcami, przeczytacie w wywiadzie z dr Tomaszem Oleksym, psychologiem społecznym z Uniwersytetu Warszawskiego. Piękna – i co najważniejsze, realna - wizja polskich szkół wolnych od homofobii wyłania się z kolei z rozmowy z Dominikiem Kucem, autorem rankingu szkół przyjaznych osobom LGBT+. Sprawdzamy też, czy zmienia się sytuacja kobiet w nauce i branży high tech – w tekście „Komu przeszkadza profesorka?” piszemy nie tylko o sukcesach naukowych kobiet, które zawłaszczyli mężczyźni, ale również o inicjatywach takich jak „Dziewczyny na politechniki!”, które zachęcają młode dziewczyny do studiowania na kierunkach ścisłych, technologicznych. W nowym numerze Glamour Unicorn przewidujemy przyszłość psychologii i wspominamy gwiazdy badań nad seksualnością – choć ten drugi to trudny temat, bo dopiero od niedawna seksuologia z należytą uwagą i szacunkiem obserwuje kobiecą seksualność. Weźmy taką łechtaczkę. Jeszcze do niedawna, nawet dla naukowców, to był niezły kosmos.

A skoro jesteśmy przy kosmosie… Tak, wciąż jesteśmy pod wrażeniem pierwszego zdjęcia czarnej dziury. Bo w redakcji Glamour Unicorn zawsze #wybieramynaukę.

Angelika Kucińska, redaktorka prowadząca Glamour Unicorn

O GLAMOUR Unicorn:


To projekt jakiego jeszcze nie było! GLAMOUR Unicorn został stworzony wspólnie przez redakcję magazynu GLAMOUR i serwisu Glamour.pl, by poruszać jeszcze więcej ważnych dla Was tematów. Takich, o których inni nie mają odwagi pisać. Łączy w sobie wszystko, co najlepsze w princie i digitalu.

Dlaczego Unicorn? Bo od lat w GLAMOUR wspieramy wyjątkowość i niepowtarzalność! Jesteśmy przekonani, że każda i każdy z Was znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

GLAMOUR Unicorn możecie czytać, oglądać i słuchać tylko na telefonach. Znajdziecie tutaj wyjątkowych bohaterów, świetne teksty, porady ekspertów i ciekawe rozmowy.